Kasa ZOO czynna jest codziennie - również w niedziele i święta. Zapraszamy!
Tygrys amurski (Panthera tigris altaica)
Gatunek ginący, objęty I załącznikiem Konwencji Waszyngtońskiej. Szacuje się, że w warunkach naturalnych występuje zaledwie 5oo osobników tego podgatunku.
Zamieszkuje tajgę wschodnich rejonów Rosji. Największy ze współcześnie żyjących kotów: osiąga masę do 320kg, długość ciała do 2,5m. Posiada najjaśniejsze i najdłuższe futro spośród tygrysów. Prowadzi samotniczy tryb życia. Jeden osobnik zajmuje terytorium do 1000km2 . Poluje głównie nocą. Ocenia się, że jeden atak na dwadzieścia kończy się sukcesem. W ciągu jednej doby może zjeść do 35kg mięsa. Po 105-dniowej ciąży rodzą się 2-3 młode. Matkę opuszczają w wieku 2 lat.
Pantera śnieżna (Uncia uncia)
Występowanie: Himalaje, górzyste obszary Indii, Pakistanu, Afganistanu, Tybetu, Mongolii i Chin.
Gatunek ginący, objęty I załącznikiem Konwencji Waszyngtońskiej i programem EEP.
Zamieszkuje tereny położone na znacznych wysokościach, aż do granicy wiecznego śniegu, dochodząc w lecie do wysokości nawet 6 tys. m n.p.m. Poluje na kozły górskie – bharale, jelenie, nachury, piżmowce, bażanty, zające. Żyje samotnie. Prowadzi nocny tryb życia.
Lew azjatycki (Panthera leo persica)
Zagrożony wyginięciem podgatunek lwa, zamieszkujący lasy rezerwatu Gir na północnym zachodzie Indii. Poluje głównie na gatunki z rodziny jeleniowatych i mniejsze kręgowce. Po ciąży trwającej około 110 dni rodzi się od 1 do 6 kociąt, którymi opiekują się wyłącznie samice. Samce lwów azjatyckich tworzą małe grupy i dołączają do samic w okresie rui lub przy dużej zdobyczy.