Kasa ZOO czynna jest codziennie - również w niedziele i święta. Zapraszamy!
Lemur wari (Varecia rubra)
Największy spośród lemurów. Zamieszkuje tropikalne lasy deszczowe północnej części Madagaskaru. Prowadzi nadrzewny tryb życia, buduje gniazda na drzewach. Wydaje donośne okrzyki, oznajmiając w ten sposób zajęcie terytorium. Jest aktywny nocą. Roślinożerny. Żyje w grupach liczących 2 do 5 osobników. Dawniej czczony jako zwierzę święte. Obecnie, na skutek niszczenia lasów na Madagaskarze liczebność tych zwierząt gwałtownie się zmniejsza.
Lemur czerwonobrzuchy (Eulemur rubriventer)
Zamieszkuje lasy Madagaskaru. Żyje w grupach liczących 2 do 6 osobników. Grupa zajmuje terytorium około 20 ha. Lemury te żywią się owocami, pędami, bezkręgowcami, drobnymi kręgowcami. Po ciąży trwającej 120 dni samica rodzi jedno młode, którym rodzice opiekują się do 35 dnia. Gatunek ginący.
Lemur katta (Lemur catta)
Lemur katta jest jedynym lemurem prowadzącym naziemny tryb życia. Jak wszystkie lemury należy do małpiatek – najprymitywniejszej grupy zwierząt naczelnych. Jest aktywny w dzień, co jest cechą rzadko spotykaną u lemurowatych. Żyje w grupach liczących od 5 do 20 osobników. Żywi się zarówno pokarmem roślinnym, jak i zwierzęcym. Jak wszystkie lemury zamieszkuje Madagaskar. Jest gatunkiem ginącym w naturze.
Sajmiri (Saimiri sciureus)
Małpa ta występuje w północnej i środkowej części Ameryki Południowej. Zamieszkuje lasy deszczowe i zarośla w pobliżu rzek. Prowadzi głównie nadrzewny tryb życia. Aktywna w ciągu dnia. Przebywa w grupach liczących do 100 osobników. Żywi się owadami, ptasimi jajami, młodymi ptakami i owocami. Samica rodzi 1, rzadziej 2 młode, które początkowo noszone jest na grzbiecie jednego z rodziców.
You might paperwriter not need essay writing help to get into the university you wish to attend.