Kasa ZOO czynna jest codziennie - również w niedziele i święta. Zapraszamy!
Akwarium morskie
Eksponujemy w nim małą cząstkę ekosystemu rafy koralowej Indopacyfiku, na który składają się: żywe koralowce, wieloszczety, ryby morskie.
Rzekotka czerwonooka
Płaz zamieszkujący wilgotny las równikowy w Ameryce Środkowej – od Meksyku do Panamy. Aktywny nocą. Żywi się owadami. Okres godowy przypada na porę deszczową. Samica składa pakiety jaj liczące nawet do 70 sztuk. Są one przytwierdzone do roślin znajdujących się tuż nad zbiornikiem wodnym. Kijanki wykluwają się po około tygodniu i wpadają do wody, gdzie trwa ich dalszy rozwój.
Kajman karzełkowaty
Gatunek występujący w rzekach i strumieniach Ameryki Południowej. Jeden z najmniejszych krokodyli. Jest najbardziej opancerzonym przedstawicielem rzędu. Poluje na ryby, ptaki, drobne ssaki i płazy. Samica kopie obszerne gniazdo, do którego składa kilkanaście jaj. Po około 90 dniach wylęgają się młode osobniki.
Agama żaglowa filipińska
Gatunek endemiczny, występujący w północnej części Filipin. Zamieszkuje brzegi rzek i płytkie zbiorniki wodne. Żywi się małymi ptakami, jajami, rybami, dużymi owadami i zielonymi częściami roślin. Samica składa jaja, z których po 110 dniach wykluwają się młode osobniki. Agama ta doskonale pływa, nurkuje oraz sprawnie wspina się na konary drzew. W naszym Zoo agamy żaglowe regularnie się rozmnażały.
Bazyliszek płatkogłowy
Zamieszkuje w naturze nadrzeczne lasy w Kostaryce. Poluje na owady i inne bezkręgowce oraz drobne kręgowce. Dietę uzupełnia owocami. Samica składa kilkanaście jaj, inkubacja trwa około 2 miesiące.