Kasa ZOO czynna jest codziennie - również w niedziele i święta. Zapraszamy!
Woliery przy kasie ZOO zamieszkują bażanty annamskie, papugi: aleksandretty różane, mnichy, kukabury, gołębie: nikobarczyki, korońce plamoczube
Tragopan Temmincka (Tragopan temminckii)
Występowanie: południowo-wschodnia Azja, niższe partie Himalajów i Tybetu.
Rozmnaża się w naszym ZOO.
Od pozostałych gatunków bażantów tragopany różnią się tym, że swoje gniazda zakładają nie na ziemi lecz na drzewach. Upierzenie samca odznacza się wyjątkową urodą.
Tragopany odżywiają się nasionami, jagodami, pędami roślin oraz owadami.
Kukabura (Dacelo novaeguineae)
Występowanie: brzegi lasów i luźne zadrzewienia Nowej Gwinei, Tasmanii oraz wschodniej i południowej Australii.
Zimorodek ten wydaje bardzo charakterystyczny głos przypominający ludzki śmiech. Poluje na jaszczurki, węże, kraby, inne drobne kręgowce, zjada też owady. Gniazduje w dziuplach lub w termitierach. W zniesieniu 2-4 jaja.
Koroniec plamoczuby (Goura victoria)
Występowanie: bagna i lasy Nowej Gwinei.
Największy z żyjących gołębi. Jest ptakiem naziemnym, w razie niebezpieczeństwa chroni się na drzewch. Jego pokarm stanowią jagody i nasiona. W zniesieniu 1 jajo, okres inkubacji wynosi 30 dni. W naturze zagrożony z powodu degradacji środowiska, nielegalnych odłowów i polowań.
Mnicha (Myiopsitta monachus)
Występowanie: lasy i tereny rolnicze Argentyny, Paragwaju, Urugwaju, Boliwii i Brazylii. Introdukowana w wielu rejonach świata. Przystosowała się do życia w miastach. Odżywia się nasionami, owocami, pędami drzew, owadami i ich larwami. Gnieździ się w koloniach, buduje zbiorowe gniazda z patyczków, których masa może dochodzić do 200 kg.