Kasa ZOO czynna jest codziennie - również w niedziele i święta. Zapraszamy!
Puszczyk mszarny (Strix nebulosa)
Sowa ta zamieszkuje tajgę na dalekiej północy Europy, Azji i Ameryki Północnej. Poluje na niewielkie gryzonie, głównie norniki. Sporadycznie chwyta też ptaki, płazy, gady i owady. Poluje zwykle na terenach otwartych. Zajmuje opuszczone gniazda ptaków drapieżnych, czasem odbiera je prawowitym właścicielom. Gniazduje również na szczycie złamanych pni. W zniesieniu 3-4 jaja. Okres inkubacji trwa 28-30 dni.
Puszczyk uralski (Strix uralensis)
Zamieszkuje tajgę i starodrzewia szpilkowe Skandynawii, krajów nadbałtyckich na wschód aż po Morze Jońskie, wyspowe obszary Karpat, Alp i Gór Dynarskich. Żywi się głównie drobnymi gryzoniami leśnymi, poluje na ptaki. Gniazduje w dużych dziuplach lub w opuszczonych gniazdach ptaków drapieżnych.
Sowa śnieżna (Nyctea scandiaca)
Ptak ten gniazduje w tundrze Eurazji i Ameryki Północnej. Gniazdo zakłada na ziemi, w płytkim zagłębieniu. Okres lęgowy przypada na maj i czerwiec. Jaja składane w odstępie 2 dni wysiadywane są przez samicę przez 31-33 dni, po złożeniu pierwszego jaja. Pisklęta wykluwają się więc w różnym czasie. Młodymi opiekują się obydwoje rodzice. Sowa śnieżna poluje na gryzonie (głównie lemingi) i ptaki. Aktywna również w ciągu dnia.