O nas

Poznaj nas i naszą historię

karakal1     jeżozwierz indyjski     panda mała

 

Las Wolski dominuje nad zachodnią częścią miasta. Położony na trzech wzgórzach – Sowiniec (358 m n.p.m.), Pustelnik (352 m n.p.m.) i Srebrna Góra (326 m n.p.m.) jest ulubionym miejscem wypoczynku krakowian. To wyjątkowy w skali kraju, zwarty kompleks leśny o powierzchni blisko 420 ha, położony w granicach miasta w odległości około 6 km od krakowskiego Rynku Głównego.

Podróż przez Szlak Lasów Miejskich Krakowa proponujemy zacząć  na wschodnim skraju Lasu Wolskiego, gdzie zaczyna się ulica Kasy Oszczędności Miasta Krakowa. Sto metrów dalej, tuż ponad rogatką wjazdową do Lasu Wolskiego znajduje się miejsce wypoczynku zwane Babą Jagą, nazwane na cześć stojącej tu niegdyś drewnianej kawiarenki z początków lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Następnie kierujemy się na północ, drogą gruntową, aby po kilku minutach dotrzeć do granic rezerwatu Panieńskie Skały. Rezerwat krajobrazowy Panieńskie Skały o pow. 6,41 ha położony jest w dolnej części Wolskiego Dołu – najdłuższej doliny Lasu Wolskiego.

Od wychodni skalnych w kierunku wschodnim, skręcając następnie na północ biegnie chodnik Grabowskiego. Gdzieniegdzie widoczne są jeszcze pozostałości brukowanej nawierzchni, wykonanej jeszcze przed II wojną światową.

 barasinga     nilgau     mundżak chiński1     jeleń europejski     koń Przewalskiego     hipopotam karłowaty1

źródło: Szlak Lasów Miejskich Krakowa, Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie, Wydanie I, Kraków,  2011


nbkj

kjbjjkkllklklk

xxxx

ok ok ok

AKTUALNOŚCI

  • Szukacie pomysłu na Wielką Majówkę? Zapraszamy do Z...
  • W dniu 19 maja 2024r. w godz. 8-19 na Alei Wędro...
  • ...
  • Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie z...
  • Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na zimowe spotkania...
  • W Żyrafiarni i w pawilonie hipopotamów można zobaczy...
  • Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny przyłączy...
INWESTOR: FUNDACJA MIEJSKI PARK I OGRÓD ZOOLOGICZNY W KRAKOWIE