Wiosną i latem sprowadziliśmy do ogrodu gatunki zwierząt, których dotąd nie było w naszej kolekcji. Są wśród nich antylopy indyjskie, zamieszkujące w naturze lasy i półpustynie na terenie Indii i Pakistanu. Zwierzęta te żyją w stadach, złożonych z samca, samic i młodych. Ich liczebność na wolności zmniejszyła się z powodu polowań i utraty siedlisk. Antylopy indyjskie przyjechały do nas z czeskiego ZOO w Ostrawie i z ogrodu w Koszycach na Słowacji. Można je zobaczyć na wybiegu przy górnej alejce w sąsiedztwie antylop kob liczi. Są to młode osobniki.
W pawilonie znajdującym się naprzeciwko ekspozycji antylop indyjskich, w sąsiedztwie klat rysi i ostronosów zamieszkał urson amerykański. Ciało tego gryzonia pokryte jest kolcami, które są używane do obrony przed drapieżnikami. W tylnej części grzbietu zlokalizowane są gruczoły produkujące wydzielinę o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu. Jest to gatunek aktywny nocą, zamieszkujący lasy, stepy, tundrę i tereny pustynne w Ameryce Pólnocnej, od Alaski po północną część Meksyku. Młody samiec ursona o imieniu Hugo przybył do nas z Zoo w Koszycach.
W Mini Zoo również pojawili się nowi mieszkańcy – para owiec kameruńskich i kury rasy silka gołoszyjka.
Owce kameruńskie to rasa pochodząca z tropikalnych rejonów zachodniej Afryki, należąca do grupy owiec karłowatych.
Silka gołoszyjka jest rasą ozdobną. Warto zwrócic uwagę na jej miękkie, jedwabiste upierzenie. Kurki te mają spokojny temperament, można je wykorzystywać jako matki zastępcze do wysiadywania jaj innych ptaków.