ZooKr

Coraz więcej piskląt

W wolierze na małym stawie wykluły się warzęchy czerwonolice. Para zbudowała gniazdo na najwyższym drzewie. Ptaki rozpoczęły wysiadywanie na przełomie kwietnia i maja. Rodzice wspólnie sprawują opiekę nad pisklętami karmiąc je i osłaniając skrzydłami w czasie największych upałów. W naturze ptaki te zamieszkują podmokłe tereny i rozlewiska rzek w Afryce i na Madagaskarze.  W naszym ogrodzie warzęchy czerwonolice zamieszkują wolierę wspólnie z ibisami szkarłatnymi.

W wolierze na dużym stawie przyszły na świat ibisy australijskie – gatunek rzadko eksponowany w ogrodach zoologicznych. W naturze gniazduje w koloniach, często wspólnie z innymi ptakami. Zamieszkuje tereny podmokłe w Australii i na na Nowej Gwinei.

Ptasie potomstwo zobaczymy także w wolierze kitt czerwonodziobych – azjatyckich ptaków z rodziny krukowatych, obdarzonych wyjątkowo długim ogonem. Maluchy skaczą po gałęziach i podłożu nieustannie domagając się pożywienia. Gatunek ten słynie z naśladowania różnych głosów.

W przenośnej klatce, na trawniku obok wybiegu surykatek można zobaczyć pisklaki naszych pawi.

Miłośnicy sów zobaczą u nas młodego puszczyka uralskiego. To gatunek monogamiczny, co oznacza, że ptaki łączą się w pary na całe życie. Jaja wysiadywane są przez samicę 28 dni. Pisklęta opuszczają gniazdo w wieku około 30 dni i przez kolejnych 5 tygodni pozostają pod opieką rodziców.

Exit mobile version